ZNAČKOVÁ SADA 5 NÁHRADNÝCH FILTROV PRE REVERZNÚ OSMÓZU AQUATIP 5000M A AQUAFILTER RO6 (RO7)

Náhradné filtre pre Reverznú osmózu 5 kusov (sada). Producent AQUAFILTER EU. Filtre pasujú do 99% všetkých (klasických) reverzných osmóz. 

39,90 €
Please select variants first

AKCIA Sada piatich náhradných filtrov v originálnom balení od firmy Aquafilter EU pre klasickú Reverznú osmózu typ RO6 (6-stupňovú) a RO7 (7-stupňovú).

Od renomovaného amerického producenta firmy AQUAFILTER. Najlepšia kvalita na TRHU! Filtre vyprodukované v EÚ.

Filtre pasujú do väčšiny klasických reverzných osmóz ako napr.: Reverzná osmóza AQUATIP 5000M od firmy AquaTrend Žilina (rok výroby do 2012), AquaGold, PurePro, Aquafilter, Research Polska, Crobal Water a pod..

Výhody:

  • Najlacnejšie náhradné filtre
  • Renomovaný producent firma Aquafilter
  • Vyprodukované v EÚ

Sada obsahuje:

  1. filter: Mechanický filter FCPS20 z polypropylénovej peny (20 mikrónov), odstráni z vody všetky pevné častice ako napr. zákal, hrdzu, čiastočky piesku a pod.
  2. filter: Filter s lisovaným aktívnym uhlím FCBL odstráni z vody chlór a ďalšie organické nečistoty. Aktívne uhlie odstraňuje z vody taktiež trihalometány (THM - karcinogénne látky vznikajúce reakciou chlóru s mikroorganizmami) a širokú škálu iných škodlivých látok. Zachytáva zvyšky mikrosedimentov ako aj zvyšky chlóru a ďalších oxidačných činidiel a chráni tým osmotickú membránu pred poškodením.
  3. filter: Mechanický filter FCPS5 z polypropylénovej peny (5 mikrónov), odstráni z vody všetky pevné častice ako napr. zákal, hrdzu, čiastočky piesku a pod.
  4. filter: Uhlíkový postfilter AICRO - Filtruje nazbieranú vodu v zásobníku a dodatočne jej dodáva príjemnú a osviežujúcu chuť.
  5. filter: Mineralizátor AIMRO - dodatočne dodáva do filtrovanej osmotickej vody minerály v optimálnom pomere ako sú: kalcium, magnézium, sodík, draslík a iné prvky nachádzajúce sa v minerálnych vodách.

Stránka producenta: https://www.aquafilter.sk/produkty/detail/sada-nahradnych-filtrov-pre-klasicku-reverznu-osmozu/

Nezabudnite, že raz za 2-3 roky je potrebné vymeniť reverzno-osmotickú membránu: https://www.osmoza.sk/filtracne-vlozky-filtre/14-reverzno-osmoticka-membrana-75-gpd.html

Ako zistím, že je potrebná výmena membrány?
1. ak sa membrána zanesie produkuje zariadenie málo čistej vody, pretože sú zanesené póry a tým pádom čistá voda neprechádza v dostatočnom množstve! To zistíte tak, že vypustíte zo zásobníka všetku vodu. Ak jej nebude aspoň 5-6 litrov je zrejmé, že zariadenie už nepracuje správne.
2. ak zistíte, že na 1 liter vody je potrebné viac než 4-5 litrov vstupnej vody. To je dôkaz, že membrána je už zanesená a voda cez ňu viac menej len preteká. Zmerať sa to dá vypustením zásobníka, odpísaním stavu vodomera a npustením plného zásobníka.