UV Lampa VIQUA

Najkvalitnejšie UV lampy VIQUA na Slovenskom trhu od kanadského producenta sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. 

Cena od 399,00 €
Please select variants first

Výhody UV lámp VIQUA:

  • Telo UV lampy z nerezu SS304
  • Vysoko efektívne UV žiarivky zvýšeného výkonu. Séria HO.
  • Digitálne odpočítavanie dní do výmeny UV žiarivky.
  • Nový inteligentný zdroj s vizuálnou a zvukovou signalizáciou poruchy.


Ultrafialové žiarenie vlnovej dĺžky 253,7nm zabíja baktérie, cysty a víry s účinnosťou 99.98% a poškodzuje ich DNA, čím im znemožňuje znovu sa rozmnožiť.

Nakoľko len jedna jediná kolónia baktérií Escherichia Coli postačuje ku vzniku ochorenia, je úplná dezinfekcia vody to najhlavnejšie. Preto sú UV Lampy svetovej značky Sterilight zárukou absolútnej istoty, vyplývajúcej z 90 ročných celosvetových zkúseností v oblasti dezinfekcie vody.


Jednotlivé modely UV lámp se líšia maximálnym prietokom, pri ktorom sú schopné zabezpečiť intenzitu ožarovania vody 40 mJ/cm2, podľa Slovenskej legislatívy.

Nový inteligentný zdroj ICE-ballast má displej, na ktorom sa zobrazuje počet dní do výmeny UV žiarivky. Takto máte vždy prehľad o tom, kedy je potrebné UV žiarivku vymeniť.


Dôležité: Upozorňujeme že na správnu funkciu UV sterilizátora a následnú dokonalú dezinfekciu vody je nutná mechanická predfiltrácia vody pomocou potrubných sedimentačných filtrov. Zvyčajne používame mechanické filtre z našej ponuky s minimálnou jemnosťou 25 mikrometra.