Môj PRÍBEH...

Ing. František Krč (38 rokov)

Som profesionál (dokonca vyštudovaný... environmentálny inžinier) a takmer celý svoj profesný život som zasvetil vode. Vymyslel, vytvoril a zrealizoval som už niekoľko unikátnych projektov venovaných vode, ekológii a zdraviu... Tak sa pozrime na tie projekty pekne po poriadku... 

2007: OSMOZA.sk

Písal sa rok 2007 a ja som popri práci v IT sektore rozbiehal jeden z prvých eshopov s filtrami na vodu na Slovensku. Názov Osmóza vznikol lebo som na začiatku predával hlavne osmózy a až neskôr rozšíril ponuku na celkovú úpravu vody.

A prečo?

1. Cítil som potrebu robiť vo svojom odbore (ako jedinému z ročníka sa mi to aj podarilo, čo je dosť smutné nakoľko ekológia je... ale to určite viete!

2. Videl som priestor na trhu, v tom čase totiž konkurencia len šmejdila po domácnostiach (osmózy predávali za 1500 a viac €) a na internete sa filtre nedali kúpiť... 

3. Baví ma práca s ľuďmi a využívanie mojich vedomostí, preto som sa rozhodol ísť smerom preč od počítačov a bližšie k ľuďom...

2009: SHOWROOM

V roku 2009 som dal výpoveď v práci a otvoril som 1. Showroom s filtrami na vodu na Slovensku v obchodnom dome BETA v Košiciach. Súčasťou Showroomu bolo samozrejme odborné poradenstvo, sklad a výstavka všetkých dostupných filtrov na vodu.

Najprv u mňa pracovala mama, potom otec, takže sa mi podarilo založiť rodinnú firmu. V týchto priestoroch sme fungovali až do roku 2015. V roku 2015 sme sa presťahovali do väčších priestorov vo Vodnom Bistre v centre Košíc... 

2011: VODNÉ STENY

V roku 2011 sme začali spolu s otcom predávať a vyrábať vodné steny a vodné stĺpy. Naše výtvory môžete vidieť tu: vodný bar H7 v Moldave, vodopád v Hiltone, vodné stĺpy v sieti kaderníctiev Beauty Expert. 

Jedna vodná stena nám skrášľovala donedávna aj Vodné Bistro, avšak neprežila jednu cestu z výstavy a nahradil som ju vodným stĺpom.

2013: AQUALÍN

Môj najkrajší projekt pre deti a planétu. Aqualín vznikol v spolupráci s mojím šikovným kamarátom Martinom Helcmanovským.

Nebolo však jednoduché nájsť finančé zdroje na jeho úšpešnú realizáciu vzhľadom na pomery v tejto spoločnosti (nechceli sme dať žiadne úplatky). 

Preto tento projekt zatiaľ čaká na svoj čas. Verím, že nastanú zmeny v spoločnosti a ekológia a zdravie detí bude prednejšie ako ekonomické záujmy. 

2015: IOVA® 

V roku 2015 som sa rozhodol venovať sa hlavne tej najlepšej úprave vody a to ionizácií. Viedli ma k tomu pozitívne zdravotné skúsenosti mojich zákazníkov a aj moje vlastné. Preto som sa rozhodol vytvoriť vlastnú značku vody. IOVA je skratka slov IONIZOVANÁ VODA.

Od roku 2017 mám zaregistrovanú registrovanú slovenskú ochrannú známku ®.  Všetky informácie o IOVE nájdete na stránke IOVA.sk

2016: VODNÉ BISTRO

V roku 2016 som dostal príležitosť zmeniť priestory Showroomu a premiestniť ho priamo do srdca Košíc (na najkrajšiu uličku remesiel).

Keďže takáto príležitosť sa nedá odmietnuť, začali sme s prestavbou priestorov a v tom vzbĺkol nápad otvoriť 1. Vodné Bistro na svete, kam môžu zákazníci prísť ochutnať ionizovanú vodu a vidieť ionizátory vody. 
Lepšie ako 100 krát počuť, je 14 krát ju vyskúšať a dokonca ZADARMO  ;)

Okrem iného tu organizujeme rôzne prednášky týkajúce sa zdravia.

Viac o vodnom bistre sa dozviete tu: IOVA.sk/vodnebistro

2018: GALÉRIA OBRAZOV

Vždy ma fascinovali vodné maľby, teda taký vodnatý štýl malieb... 

A keď som raz na internete videl takéto nádherné obrazy od veľmi šikovnej maliarky Lucie Chocholáčkovej, neváhal som a oslovil som ju či by chcela mať v mojom Vodnom Bistre svoju galériu.  Nápad sa jej páčil a tak sme obrazy nainštalovali. 

Obrazy si môžete zakúpiť v jej eshope LUCCHO.com alebo osobne u mňa vo Vodnom Bistre


ZOPÁR OBRAZOV Z GALÉRIE...

2019: MORINDA (NONI)

K zázračnej rastlinke NONI z TAHITI som sa dostal na výstave zdravia v Poprade. Už po pár dňoch mi zmenila život a preto som ju začal ponúkať známym na testovanie. Keďže pozitívne reakcie začali veľmi rýchlo pribúdať, rozhodl som sa že sa stanem distribútorom produktov firmy MORINDA na Slovensku.