Môj PRÍBEH...

Ing. František Krč (38 rokov)

Som profesionál (dokonca vyštudovaný... environmentálny inžinier) a takmer celý svoj profesný život som zasvetil vode. Vymyslel, vytvoril a zrealizoval som už niekoľko unikátnych projektov venovaných vode, ekológii a zdraviu... Tak sa pozrime na tie projekty pekne po poriadku... 

2007: OSMOZA.sk

Písal sa rok 2007 a ja som popri práci v IT sektore rozbiehal jeden z prvých eshopov s filtrami na vodu na Slovensku. Názov Osmóza vznikol lebo som na začiatku predával hlavne osmózy a až neskôr rozšíril ponuku na celkovú úpravu vody.

A prečo?

1. Cítil som potrebu robiť vo svojom odbore (ako jedinému z ročníka sa mi to aj podarilo, čo je dosť smutné nakoľko ekológia je... ale to určite viete!

2. Videl som priestor na trhu, v tom čase totiž konkurencia len šmejdila po domácnostiach (osmózy predávali za 1500 a viac €) a na internete sa filtre nedali kúpiť... 

3. Baví ma práca s ľuďmi a využívanie mojich vedomostí, preto som sa rozhodol ísť smerom preč od počítačov a bližšie k ľuďom...

2009: SHOWROOM

V roku 2009 som dal výpoveď v práci a otvoril som 1. Showroom s filtrami na vodu na Slovensku v obchodnom dome BETA v Košiciach. Súčasťou Showroomu bolo samozrejme odborné poradenstvo, sklad a výstavka všetkých dostupných filtrov na vodu.

Najprv u mňa pracovala mama, potom otec, takže sa mi podarilo založiť rodinnú firmu. V týchto priestoroch sme fungovali až do roku 2015. V roku 2015 sme sa presťahovali do väčších priestorov vo Vodnom Bistre v centre Košíc... 

2011: VODNÉ STENY

V roku 2011 sme začali spolu s otcom predávať a vyrábať vodné steny a vodné stĺpy. Naše výtvory môžete vidieť tu: vodný bar H7 v Moldave, vodopád v Hiltone, vodné stĺpy v sieti kaderníctiev Beauty Expert. 

Jedna vodná stena nám skrášľovala donedávna aj Vodné Bistro, avšak neprežila jednu cestu z výstavy a nahradil som ju vodným stĺpom.

2013: AQUALÍN

Môj najkrajší projekt pre deti a planétu. Aqualín vznikol v spolupráci s mojím šikovným kamarátom Martinom Helcmanovským.

Nebolo však jednoduché nájsť finančé zdroje na jeho úšpešnú realizáciu vzhľadom na pomery v tejto spoločnosti (nechceli sme dať žiadne úplatky). 

Preto tento projekt zatiaľ čaká na svoj čas. Verím, že nastanú zmeny v spoločnosti a ekológia a zdravie detí bude prednejšie ako ekonomické záujmy. 

2015: IOVA® 

V roku 2015 som sa rozhodol venovať sa hlavne tej najlepšej úprave vody a to ionizácií. Viedli ma k tomu pozitívne zdravotné skúsenosti mojich zákazníkov a aj moje vlastné. Preto som sa rozhodol vytvoriť vlastnú značku vody. IOVA je skratka slov IONIZOVANÁ VODA.

Od roku 2017 mám zaregistrovanú registrovanú slovenskú ochrannú známku ®.  Všetky informácie o IOVE nájdete na stránke IOVA.sk

2016: VODNÉ BISTRO

V roku 2016 som dostal príležitosť zmeniť priestory Showroomu a premiestniť ho priamo do srdca Košíc (na najkrajšiu uličku remesiel).

Keďže takáto príležitosť sa nedá odmietnuť, začali sme s prestavbou priestorov a v tom vzbĺkol nápad otvoriť 1. Vodné Bistro na svete, kam môžu zákazníci prísť ochutnať ionizovanú vodu a vidieť ionizátory vody. 
Lepšie ako 100 krát počuť, je 14 krát ju vyskúšať a dokonca ZADARMO  ;)

Okrem iného tu organizujeme rôzne prednášky týkajúce sa zdravia.

Viac o vodnom bistre sa dozviete tu: IOVA.sk/vodnebistro

2018: GALÉRIA OBRAZOV

Vždy ma fascinovali vodné maľby, teda taký vodnatý štýl malieb... 

A keď som raz na internete videl takéto nádherné obrazy od veľmi šikovnej maliarky Lucie Chocholáčkovej, neváhal som a oslovil som ju či by chcela mať v mojom Vodnom Bistre svoju galériu.  Nápad sa jej páčil a tak sme obrazy nainštalovali. 

Obrazy si môžete zakúpiť v jej eshope LUCCHO.com alebo osobne u mňa vo Vodnom Bistre


ZOPÁR OBRAZOV Z GALÉRIE...

2019: MORINDA (NONI)

K zázračnej rastlinke NONI z TAHITI som sa dostal na výstave zdravia v Poprade. Už po pár dňoch mi zmenila život a preto som ju začal ponúkať známym na testovanie. Keďže pozitívne reakcie začali veľmi rýchlo pribúdať, rozhodl som sa že sa stanem distribútorom produktov firmy MORINDA na Slovensku. 

Jedna takáto krásna rastlinka rastie aj v u mňa vo Vodnom Bistre ;)

Všetky informácie k produktom s NONI nájdete na stránke IOVA.sk/noni